Nejdelší zápas všech dob slaví 5. narozeniny

01.07.2014 18:40

Neuvěřitelných 11 hodin a 5 minut trval dosud nejdelší zápas tenisové historie, který spolu 24. června 2010 v rámci 1. kola Wimbledonu odehráli JOHN ISNER (30) a NICOLAS MAHUT (33).

Rozhodující pátý set duelu, jenž se protáhl do tří hracích dnů a trval déle než dosavadní rekordní maraton mezi Santorem a Clémentem z roku 2004, vyhrál Isner poměrem 70:68 . Oba hráči nastříleli více než sto es (Isner 113, Mahut 103), což je rovněž stávající maximum.

Utkání na dvorcích All England Clubu začalo na odlehlém kurtu číslo 18 již v úterý, kdy bylo po čtvrtém setu přerušeno pro tmu. Stejný scénář nastal po dalších sedmi hodinách hry ve středu, kdy oba tenisté odcházeli do šaten za stavu 2:2 na sety a 59:59 na gemy.

Bitvu Isner ukončil až ve čtvrtek, když v 183. gamu proměnil svůj 5. mečbol. Oba tenisté si po zápase vysekli poklony a na závěr se vyfotili před výsledkovou tabulí. Později si zápas v areálu »vysloužil« i vlastní pamětní desku.